Designed by GOEMO.de
  Já a hudba
Vratislav Lukáš
Vratislav Lukáš
Čermákovo kvarteto: zleva Luboš Čermák, Karel Hejl, Vratislav Lukáš a Karel Procházka
Vpravo se sólistkou SND Bratislava Magdalénou Blahušiakovou a tenoristou Vilémem Přibylem
Zájezd Brněnské filharmonie do Japonska v r. 1982
Já stojím za levým sloupkem transparentu...
Jak jsem se již zmínil na úvodní stránce, absolvovánim konzervatoře u profesora Švandy v roce 1954 jsem se dostal k profesionální dráze hudebníka.

V roce 1956 jsem se stal členem Brněnské státní filharmonie. Na podzim téhož roku jsem byl přijat na JAMU a později k profesoru Vášovi Černému a 20. února 1961 jsem studia úspěšně završil absolventským koncertem.

V šedesátých letech jsem zároveň působil v Moravském smyčcovém triu - housle: Dušan Karpíšek, viola: Jiří Beneš. A v sedmdesátých letech v Čermákově kvartetu, v roce 1964 jsem byl spolu s Miroslavem Matyášem zakládajícím členem Českých komorních sólistů. Poté spolupráce s komorním souborem Musica Cameralis. V roce 1965 jsem se stal koncertním mistrem v sekci violoncell. Brněnské filharmonii jsem zůstal věrný až do svého odchodu na zasloužený odpočinek v roce 1992. Rovněž jsem učil na hudebních školách, konzervatoři i JAMU....

*** Tři ukázky - z jedinečné autentické nahrávky mého Absolventského koncertu: 20.února 1961, pouze na * (nyní 60-ti letém) * magneton.pásku!